kandydat

Jakub Jakubik – ambasador kierunku studiów

13.10.2022 - 18:05 aktualizacja 26.10.2022 - 12:27
Redakcja: mb

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Jakub
Jakubik

ambasador:

Student historii sztuki i filologii polskiej w ramach Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Stypendysta BIP-USEN University of South-Eastern Norway.

Jakub Jakubik - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Student historii sztuki i filologii polskiej w ramach Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Absolwent Akademickiego Liceum Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Członek Samorządu Studenckiego Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych, wolontariusz między innymi na World Urban Forum w Katowicach. Stypendysta BIP-USEN University of South-Eastern Norway.

O mnie:

Studiuję historię sztuki i filologię polską w ramach Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych UŚ. Studiuję dlatego, że chcę nauczyć się opowiadać i rozumieć opowieści. Opowieści uważam za suprematyczną formę wymiany doświadczenia, inspiracji i narzędzi do badania świata. Wraz z moim tutorem dr. hab. Grzegorzem Olszańskim zajmujemy się badaniem doświadczenia śmierci i żałoby w kulturze oraz motywów literackich w hip-hopie.

Działam też w samorządzie ISM. Chcę stworzyć miejsce przyjazne dla ludzi ciekawych świata, odważnych pionierów. Prawdy o świecie szukam u sedna, w podróży z plecakiem. Z każdej podróży przywożę butelkę lokalnego alkoholu, trochę na przekór, trochę dlatego, że in vino veritas.

Cenię sobie uniwersum Breaking Bad i The Office.

Cenię sobie człowieka, a w szczególności to, co człowiek mówi.

W wolnych od działalności naukowej chwilach trenuję do trójboju siłowego i troszczę się o domową kolekcję roślin.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!