kandydat

Jolanta Skutnik – ambasadorka kierunku studiów

17.10.2022 - 12:06 aktualizacja 27.10.2022 - 08:32
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

dr hab. Jolanta
Skutnik
, prof. UŚ

ambasadorka kierunków:

Doktor habilitowana w dyscyplinie pedagogika, wykładowczyni na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierowniczka grantu MNiSW, w 2017 roku została odznaczona medalem KEN.

Jolanta Skutnik - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Doktor habilitowana w dyscyplinie pedagogika, wykładowczyni na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od początku kariery związana z Cieszynem, naukowo zainteresowana tym, co najważniejsze w kształtowaniu pięknych ludzkich postaw, czyli edukacją kulturalną i edukacją artystyczną.

Autorka publikacji poświęconych zagadnieniom edukacji kulturalnej, edukacji muzealnej, animacji społeczno-kulturalnej, mediacji kulturalnej i artystycznej.

Kierowniczka grantu MNiSW Pracownia badań nad edukacją kulturalną i upowszechnianiem kultury (2009). Wykonawczyni w grantach MKiDN (między innymi Edukacja muzealna. Antologia tłumaczeń) i programie Edukacja+ (2010). Kierowniczka zadań w międzynarodowym grancie Cross-disciplinary Academic Offer CROCODILE z 2022 roku.

W 2004 roku wyróżniona w konkursie NCK na najlepszą pracę doktorską dotyczącą problematyki kultury za dysertację Wychowawcze funkcje francuskich muzeów sztuki współczesnej. W 2017 roku odznaczona Medalem KEN.

Współpracowniczka i uczestniczka międzynarodowych gremiów: INSEA, ICOM, Alliance Française, zaprzyjaźniona z Forum Edukatorów Muzealnych.

Miłośniczka kultury francuskiej, wręcz frankofilka! Wielka amatorka ogrodnictwa (najchętniej w wymiarze au naturel), poszukująca smaków życia tam, gdzie nogi poniosą, roztańczona ciałem i duszą admiratorka spotkań i dyskusji z innymi i o wszystkim.

Żona artysty grafika, matka i teściowa mądrych i wrażliwych dzieci, przyjaciółka stworzeń dużych i małych, ogrodniczka – choć z różnymi skutkami!

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!