kandydat

Maciej Sitek – ambasador kierunku studiów

12.10.2022 - 10:34 aktualizacja 02.11.2022 - 07:57
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Maciej Sitek

ambasador kierunku:

Działacz społeczny i kulturalny, strażak – ochotnik, konferansjer, wolontariusz, radny powiatu kluczborskiego. Interesuje się sportem, polityką, historią i pożarnictwem.

Maciej Sitek - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Maciej Sitek

Urodził się 22 lutego 1996 roku w Kluczborku.

Jest absolwentem Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Adama Mickiewicza w Kluczborku i szkoły liderów Collegium Nobilium Opoliense. Ukończył studia magisterskie na kierunku politologia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz studia podyplomowe w zakresie zarządzania w administracji publicznej. Jest słuchaczem studiów Executive Master of Business Administration.

Otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz stypendium JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego.

Od roku 2007 do dnia dzisiejszego strażak ochotnik w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lasowicach Małych (sekretarz Zarządu jednostki).

Od roku 2016 do dnia dzisiejszego aktywny działacz pierwszoligowego klubu siatkarskiego KKS Mickiewicz Kluczbork (pełni funkcję dyrektora).

Lokalny działacz społeczny działający na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Od 2018 roku radny Rady Powiatu Kluczborskiego (wiceprzewodniczący Rady Powiatu). Od niedawna pracownik Miejskiego Zarządu Obiektów Komunalnych w Kluczborku.

Działacz na rzecz rozwoju kultury – współtwórca lokalnego amatorskiego teatru O Której Próba?, który wystawił na deskach dawnego Gminnego Domu Kultury w Lasowicach Małych spektakl Moralność Pani Dulskiej. Współorganizator akcji Narodowego Czytania w Lasowicach Małych.

Komentator wydarzeń sportowych oraz konferansjer.

Wolontariusz.

Honorowy dawca krwi.

Interesuje się sportem (ze szczególnym uwzględnieniem piłki siatkowej), polityką, historią polityczną Polski, historią powszechną, mechanizmami działania samorządu terytorialnego i pożarnictwem.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!