kandydat

Mateusz Dudzik – ambasador kierunku studiów

13.10.2022 - 15:33 aktualizacja 26.10.2022 - 12:30
Redakcja: OO

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Mateusz
Dudzik

ambasador kierunku:

Absolwent teologii na Wydziale Teologicznym UŚ i podyplomowych kwalifikacyjnych studiów historycznych na Wydziale Nauk Społecznych UŚ. Przez siedem lat pracował w szkole, ucząc historii i religii.

Mateusz Dudzik – zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Nazywam się Mateusz Dudzik. Studiowałem na Uniwersytecie Śląskim dwukrotnie – w 2015 roku ukończyłem teologię na Wydziale Teologicznym, a w 2018 – podyplomowe kwalifikacyjne studia historyczne na Wydziale Nauk Społecznych.

Przez 7 lat pracowałem w szkole jako nauczyciel historii i religii. Czas studiów wspominam z sentymentem. To tam poznałem wspaniałych ludzi. Na uczelni nie tylko pogłębiłem swoją wiedzę, lecz także miałem możliwość rozwijać swoje pasje, a należą do nich historia, muzyka chóralna i prawo kanoniczne.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!