kandydat

Paweł Laskosz – ambasador kierunku studiów

12.10.2022 - 08:33 aktualizacja 26.10.2022 - 12:18
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Paweł Laskosz

ambasador kierunku:

Dziennikarz telewizyjny oraz reporter TVN24. Fan muzyki alternatywnej oraz piłkarz-amator. Jak sam podkreśla, futbolowa pasja w nim nie gaśnie.

Paweł Laskosz - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Paweł Laskosz – dziennikarz telewizyjny (reporter TVN24).

Do świata mediów wszedł kilkanaście lat temu. Zajrzał na casting do TVS… Było dobrze. Został. Mówił o sporcie, tak jak marzył. W śląskiej stacji był reporterem, prezenterem, wydawcą. Po sezonie transfer do telewizji nSport. Dla tej stacji relacjonował najważniejsze wydarzenia sportowe z województwa śląskiego i całej Polski.

Od 2011 roku pracuje w barwach TVN, już nie tylko jako dziennikarz sportowy. Przez kilka lat związany z „Faktami”, dziś reporter TVN24. W dorobku ma setki zrealizowanych materiałów reporterskich, dziesiątki poprowadzonych serwisów informacyjnych…

Jako student Uniwersytetu Śląskiego wierny Wydziałowi Nauk Społecznych. Studiował politologię, teraz wiedzę uzupełnia na kierunku… dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Fan muzyki niebanalnej, płynącej poza głównym nurtem. Po zajęciach w szkole muzycznej zostały raczej wspomnienia niż duże umiejętności. Coś tam jednak na klawiszach i gitarze „plumka”.

Piłkarz amator – bo trzeba się ruszać. A i futbolowa pasja w nim nie gaśnie.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!