kandydat

Petro Kovalchuk – ambasador kierunku studiów

17.08.2023 - 09:30 aktualizacja 17.08.2023 - 09:30
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Petro Kovalchuk

ambasador kierunku:

Przedstawiciel najmłodszego pokolenia badaczy UŚ w dyscyplinie inżynieria biomedyczna. Pracuje nad innowacyjnymi strukturami przestrzennymi, które pozyskiwane są w procesie precyzyjnego druku 3D.

Petro Kovalchuk - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego

Petro Kovalchuk – przedstawiciel najmłodszego pokolenia badaczy Uniwersytetu Śląskiego w dyscyplinie Inżynieria Biomedyczna. To na tym kierunku ukończył studia inżynierskie a następnie magisterskie – z wyróżnieniem. Od roku akademickiego 2023/24 kontynuował będzie studia w Szkole Doktorskiej UŚ. Jako doktorant będzie badał i projektował zaawansowane systemy do zastosowaniach rehabilitacyjnych i leczniczych.

W badaniach, które realizuje, pracuje nad innowacyjnymi strukturami przestrzennymi, które pozyskiwane są w procesie precyzyjnego druku 3D.

Od 2022 roku jest również pracownikiem Uniwersytetu Śląskiego, gdzie dołączył do grupy badawczej Multilaboratorium Technologii Komunikacyjno-Informacyjnych w Instytucie Inżynierii Biomedycznej.

W wolnych chwilach lubi wędkować z przyjaciółmi oraz grać na gitarze klasycznej.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!