kandydat

Weronika Szafrańska – ambasadorka kierunku studiów

11.08.2023 - 11:41 aktualizacja 11.08.2023 - 11:41
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Weronika Szafrańska

ambasadorka kierunku:

Doktor nauk prawnych, członek zespołu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego. Etatowy członek Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach.

Weronika Szafrańska - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego

Doktor nauk prawnych, adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Członek zespołu postępowania administracyjnego i sądowoadministracyjnego.

Stypendystka Niemieckiej Centrali Wymiany Akademickiej (DAAD), Narodowego Centrum Nauki oraz Programu Recht in Deutschland, w ramach którego odbyła studia podyplomowe na Wydziale Prawa Uniwersytetu Ruprechta-Karola w Heidelbergu zakończone uzyskaniem tytułu międzynarodowego magistra prawa (Magister Legum, LL.M.).

W 2019 roku została laureatką konkursu START Fundacji na rzecz Nauki Polskiej dla wybitnych młodych uczonych na początku kariery naukowej.

Za swoją rozprawę doktorską otrzymała I nagrodę w konkursie im. S. Bukowieckiego organizowanym przez Prokuratorię Generalną Rzeczypospolitej Polskiej na najlepsze prace magisterskie i doktorskie z zakresu prawa sądowego.

Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa i postępowania administracyjnego oraz sądowoadministracyjnego. Uczestniczka wielu konferencji naukowych.

Jest etatowym członkiem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Katowicach.

Z ramienia Wydziału uczestniczy aktywnie m.in. w organizowanych dla licealistów warsztatach z zakresu prawa administracyjnego.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!