kandydat

Wojciech Kubica – ambasador kierunku studiów

12.10.2022 - 16:13 aktualizacja 27.10.2022 - 09:29
Redakcja: OO

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Wojciech Kubica

ambasador kierunku:

Od 2020 r. pracuje w akredytowanym laboratorium Zakładu Oceny Jakości Paliw Stałych w Instytucie Badawczym GIG, gdzie w dalszym ciągu rozwija swoje pasje.

Wojciech Kubica – zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Dwudziestosiedmioletni magister inżynier, absolwent kierunku geologia stosowana o specjalności mineralogia i geochemia środowiskowa.

Zdobywane przez niego podczas studiów w Instytucie Nauk o Ziemi doświadczenie zaowocowało ciągłą chęcią zdobywania specjalistycznej wiedzy i rozwijania nowych umiejętności, nawet takich, które na pierwszy rzut oka zdają się nie mieć związku z geologią.

W 2020 roku jego zainteresowanie petrografią oraz pracą laboratoryjną doprowadziło do tego, że – jeszcze jako student – rozpoczął pracę w akredytowanym laboratorium Zakładu Oceny Jakości Paliw Stałych w Instytucie Badawczym GIG, gdzie w dalszym ciągu może rozwijać swoje pasje – te same, które przyczyniły się do wyboru przez niego studiów na tym kierunku.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!