kandydat

Wojciech Tymkiewicz – ambasador kierunku studiów

11.08.2023 - 12:13 aktualizacja 11.08.2023 - 12:13
Redakcja: MD

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Wojciech Tymkiewicz

ambasador kierunku:

Absolwent kierunku administracja, pracownik Zespołu ds. Projektów Wydziału Prawa i Administracji. Miłośnik klasycznej motoryzacji i modelarstwa.

Wojciech Tymkiewicz - zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego

Wojciech Tymkiewicz jest pracownikiem Zespołu ds. Projektów Wydziału Prawa i Administracji UŚ. Związany z WPiA od 2015 roku, gdy rozpoczął na Wydziale studia licencjackie, a następnie magisterskie na kierunku administracja. Wybór tego kierunku studiów był podyktowany chęcią zdobycia praktycznego oraz wartościowego zawodu, który umożliwi podjęcie zatrudnienia zarówno w jednostkach państwowych, jak i w sektorze prywatnym. Atrakcyjna była także siatka studiów łącząca przedmioty z zakresu administracji z zagadnieniami z zakresu prawa, ekonomii i zarządzania.

W toku studiów koncentrował swoje zainteresowania naukowe wokół prawa administracyjnego, odbywając liczne praktyki w jednostkach samorządu terytorialnego. Aktywnie angażował się w życie uczelni uczestnicząc i współorganizując szereg wydarzeń wydziałowych, takich jak konferencje naukowe czy działalność kół naukowych. Przez dwa lata reprezentował swój kierunek studiów w ramach Rady Wydziału. Czas studiów w murach Wydziału Prawa i Administracji wspomina z wielkim sentymentem, jako okres, w którym poznał wiele wyjątkowych i inspirujących osób.

Po ukończeniu studiów na kierunku administracja, rozpoczął pracę w sądzie rejonowym, a następnie objął funkcję koordynatora biura spółki zajmującej się prowadzeniem i zarządzaniem projektami grantowymi. Obecnie spełnia się jako pracownik Zespołu ds. Projektów Wydziału Prawa i Administracji, z którym chce związać swoją przyszłość zawodową.

Interesuje się klasyczną motoryzacją w wolnym czasie przeprowadzając naprawy swoich samochodów oraz prowadząc pracownię modelarską wraz z dedykowaną jej stroną internetową.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!