Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
student

Uniwersytet Dzieci

Tereska Kubala

Tereska Kubala już od pierwszych lat wykazywała zdolności plastyczne i manualne.
W przedszkolu polubiła balet i teatr. Trochę przeszkadzała jej w występach trema, ale przełamała się i wystąpiła na Jasełkach w Teatrze przed pełną widownią. Uwielbia bajki i zabawę z rówieśnikami, a szczególnie z swoimi trzema przyjaciółkami: Mileną, Zuzią i Natalką. Jej osiągnięcia to występy w Teatrze Małym w Tychach, medal za jazdę na nartach, wakacyjne dyplomy za ukończenie kursów pływania i angielskiego oraz zaliczenie pierwszego roku na Uniwersytecie Śląskim Dzieci! Pięknie rysuje i maluje, tworzy pocztówki przestrzenne, lubi wycieczki, no i potrafi zjeść każdą ilość ptasiego mleczka.

Igriana Bartoszek

Igriana Bartoszek – jej zainteresowania są bardzo różnorodne w zależności od tego, co poznaje i czego doświadcza, dziecięca ciekawość jest niezmierzona i chadza różnymi ścieżkami. Obecnie zajmuje ją mitologia egipska i grecka, astronomia, ogólnie pojęta przyroda oraz muzyka. Uczy się gry na pianinie w ognisku muzycznym, lubi też śpiewać. Występuje sama lub z rodzeństwem na organizowanych przez ognisko koncertach, kiedyś śpiewała w szkolnym chórze. Jest członkiem szkolnego zespołu teatralnego „Teatrałki”. Reprezentowała szkołę w powiatowym Przeglądzie Twórczości Artystycznej.  Trenuje kung fu, jest posiadaczką pomarańczowego pasa. Lubi i chętnie sama czyta, ale też z przyjemnością słucha czytanych przez rodziców opowieści, szczególnie skandynawskiej literatury dziecięcej.

Giovanni Cannizzo

Giovanni Cannizzo jest uczniem  klasy IVA Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żorach. Klasę trzecią ukończył z wyróżnieniem. Jest przewodniczącym klasy i wiceprzewodniczącym Samorządu Szkolnego. Prawdziwą  życiową pasją Giovanniego jest miłość do klocków LEGO. Składaniem całości z drobnych elementów jest pochłonięty bezgranicznie. Giovanni wykazuje dużą wrażliwość na naukę języków obcych, szczególnie w zakresie języka angielskiego i francuskiego, ostatnio także słoweńskiego. Dużą radość sprawiają mu zajęcia plastyczne,  majsterkowanie i eksperymentowanie, obserwacje pod mikroskopem. Napisał kilka limeryków. Lubi  opowiadać dowcipy. Wziął udział w konkursie międzyszkolnym „Stajenka Betlejemska”- wykonał stajenkę z piernika, która dzięki aukcji zasiliła fundusze żorskiego Hospicjum.

Adam Niklewski

Adam Niklewski ma 13 lat i mieszka w Zabrzu, gdzie uczęszcza do I Klasy Gimnazjum Zespołu Szkół Katolickich. Jako członek samorządu, bierze aktywny udział w życiu klasy, zaś za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymuje stypendium naukowe dyrektora szkoły. Jako, że oboje rodzice są lekarzami, Adam interesuje się naukami przyrodniczymi. Jego hobby to wycieczki górskie, jazda na rowerze oraz gra na gitarze klasycznej.
return to top