Go to main content

University of Silesia in Katowice

  • Polski
  • English
search
student
Logo European City of Science 2024

Materiały informacyjne

Przewodnik po Uniwersytecie Śląskim

Przewodnik po Uniwersytecie Śląskim 

Opowieści doktora Primo, czyli przewodnik po Uniwersytecie Śląskim dla studentów I roku! Znajdują się w nim najważniejsze informacje pomocne dla studentów w pierwszych dniach pobytu na Uniwersytecie Śląskim. 

Studenci rozpoczynający studia początkowo zawsze odczuwają niedosyt wiedzy. Dlatego zapraszamy Was do przejrzenia Opowieści, abyście mogli bez większych przeszkód i trudności rozpocząć przygodę z Uniwersytetem. Zawarte w przewodniku wyjaśnienia pozwolą łatwiej zaplanować i zorganizować nadchodzący rok akademicki.

img

Kalendarz akademicki dla studentów

Kalendarz akademicki dla studentów 2020/2021

 

Kalendarz akademicki UŚ powstaje z myślą o studentach I roku. Podzielony jest na część informacyjną oraz terminarz. 

Część informacyjna zawiera omówienie najważniejszych spraw, które będą dotyczyć studenta w toku studiowania (organizacja roku akademickiego, finanse, kariera, stypendia, sesja egzaminacyjna itp.). Terminarz ma natomiast służyć jako narzędzie organizacji studenckiego życia. 

img

Filmy

Pierwsza Pomoc dla Pierwszaka: Stypendia

Pierwsza Pomoc dla Pierwszaka: Dziekanat

Pierwsza Pomoc dla Pierwszaka: Wolne piątki

Adapciak

Uniwersytet Śląski stara się, abyś nie przemierzał jego korytarzy po omacku, dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie specjalny program adaptacyjny, dzięki któremu dowiesz się, jak działa Uniwersytet, jakie możliwości i prawa Ci przysługują, kto i w czym może udzielić Ci wsparcia, a także co jest Twoim obowiązkiem. Zgłębisz wiedzę na temat tego, kto o czym decyduje, co grozi za brak szkolenia BHP, dlaczego warto wiedzieć co nieco o Samorządzie Studenckim i komu lepiej kłaniać się na korytarzu.
img
return to top