Prelekcja o por. Wacławie Stacherskim w Filii nr 15 Zagłębiowskiej Mediateki

18.09.2024 - 11:11, aktualizacja 18.09.2024 - 11:11
Redakcja: nk

18 września mija dokładnie 80 lat od zamordowania w obozie Auschwitz-Birkenau por. Wacława Stacherskiego – sosnowiczanina, komendanta Inspektoratu Katowickiego Armii Krajowej, a przy tym wrażliwego poety. Stacherski był absolwentem Gimnazjum Męskiego im. Bolesława Prusa, redaktorem pisma młodzieży szkół zagłębiowskich „Młodzi Idą”. Pośmiertnie, staraniem siostry, ukazał się jego tomik Non omnis moriar, w rodzinnym Sosnowcu ma swoją ulicę. Chcemy zatem przypomnieć tę niezwykłą i zasłużoną dla miasta postać.

Zapraszamy serdecznie do Filii nr 15 – Mec (ul. Kisielewskiego 9A) 24 września na godz. 16.00. Prelekcję o por. Stacherskim wygłosi dr Magdalena Boczkowska – autorka książki Stacherski. Niecierpliwe serce wydanej nakładem Wydawnictwa Adam Marszałek. Wstęp wolny.

Wszystkie osoby zainteresowane otrzymywaniem regularnych informacji o ofercie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu mogą zapisać się do newslettera za pośrednictwem strony www.biblioteka.sosnowiec.pl i śledzić Zagłębiowską Mediatekę w mediach społecznościowych (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter, TikTok).