Webinar pt. „Dlaczego potrzebujemy tworzyć uczelnię dostępną dla wszystkich?”

17.06.2021 - 13:35, aktualizacja 17.06.2021 - 13:35
Redakcja: nk

W ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Dostępność” organizowany jest webinar Mai Lipiak pt. „Dlaczego potrzebujemy tworzyć uczelnię dostępną dla wszystkich?”. Wydarzenie będzie transmitowane na Facebooku oraz na kanale YouTube Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Webinar będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Maja Lipiak – szefowa agencji marketingowej Leżę i Pracuję, zatrudniającej osoby z niepełnosprawnościami.

W trakcie prelekcji prowadząca podzieli się swoim doświadczeniem pracy w różnorodnym zespole. Przedstawi historię powstania i kulisy działalności nietypowej organizacji tworzącej dostępne miejsca pracy. Poruszy takie zagadnienia jak:

• czego uczy praca w różnorodnym zespole?
  • dlaczego wszyscy potrzebujemy dostępnej uczelni?
  • co możemy zrobić na rzecz dostępności?

Kampania „Świadomy UŚ. Dostępność” realizowana jest w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” (DUO) współfinansowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.

Szczegółowe informacje nt. kampanii: us.edu.pl/kampania-spoleczna-swiadomy-us-dostepnosc.