17. edycja konkursu Popularyzator Nauki

06.07.2021 - 11:03, aktualizacja 06.07.2021 - 11:03
Redakcja: nk
na obrazie widnieje napis 17. Edycja Konkursu Popularyzatora Nauki - zachęcamy do udzialu

Rusza kolejna, 17. edycja konkursu Popularyzator Nauki. Jego celem jest uhonorowanie osób, zespołów i instytucji popularyzujących naukę wśród Polaków. Nagrodę uzyskują ci, którzy pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Zgłoszenia można nadsyłać do 10 września 2021 r. do godz. 23:59 poprzez formularz.

Spośród wszystkich zgłoszeń kapituła wybierze laureata Nagrody Głównej. To najbardziej prestiżowe w konkursie wyróżnienie przyznane zostanie osobie, zespołowi albo instytucji, która promuje naukę wyjątkowo twórczo i skutecznie. Zostaną też przyznane nagrody w kategoriach: Naukowiec, Animator, Zespół, Instytucja oraz Media.

Zwycięzcy zostaną przedstawieni podczas finałowej gali, która odbędzie się pod koniec 2021 roku.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Gov.pl.