2. edycja T4EU Business Plan Competition

15.03.2023 - 10:10, aktualizacja 15.03.2023 - 10:11
Redakcja: nk
plakat informacyjny

Od 1 do 31 marca 2023 studentki i studenci uniwersytetów sojuszu Transform4Europe mogą aplikować do 2. edycji T4EU Business Plan Competition.

Wydarzenie organizowane przez Uniwersytet w Trieście skupia się na zagadnieniach związanych ze zrównoważonym rozwojem.

Podczas konkursu uczestniczki i uczestnicy będą ze sobą rywalizować w 5-osobowych zespołach mieszanych składających się ze studentek i studentów różnych uniwersytetów partnerskich. Opcjonalnie każdy zespół może również werbować osoby z kadry naukowej.

Główny cel konkursu to szerzenie kultury innowacji w środowisku akademickim oraz europejskiego biznesu poprzez zachęcanie do zakładania i rozwoju firm, które zamieniają oryginalne pomysły w biznesplany. Studentki i studenci będą mieli niezwykłą okazję do wspólnej pracy nad projektem w zakresie zrównoważonego biznesu oraz wymiany doświadczeń pod okiem wykwalifikowanych mentorów. Dodatkowo wybrani aspirujący przedsiębiorcy będą uczestniczyć w wyjątkowych szkoleniach, a najlepszy projekt otrzyma nagrodę finansową w wysokości 5 tys. euro.

Więcej informacji znajduje się na stronie sojuszu.