Aktualizacja zasad dotyczących mieszkańców akademików

31.03.2021 - 13:22, aktualizacja 31.03.2021 - 13:29
Redakcja: JK

Wdrożenie od 22 marca 2021 roku trzeciego poziomu zagrożenia COVID-19  i stale rosnące ryzyko zakażenia wirusem SARS-CoV-2 powoduje konieczność zaostrzenia zasad dotyczących funkcjonowania akademików.

Na terenie wszystkich domów studenta obowiązuje:

• zakaz kwaterowania (w wyjątkowych sytuacjach decyzję podejmuje Rektor);
  • opuszczanie miejsca zamieszkania wyłącznie w celu zapewnienia niezbędnych spraw bytowych lub zdrowotnych, bądź załatwienia spraw w budynkach uczelni;
  • zakaz wychodzenia bez ważnej przyczyny (zdrowotnej, praca) pomiędzy 23.00 a 6.00;
  • kontakt z administracją wyłącznie telefonicznie lub e-mailowo.

Zakaz opuszczania akademików nie dotyczy wyjazdów na przerwę z okazji Świąt Wielkanocnych. Należy jednak pamiętać, że przed powrotem do akademika konieczne jest wykonanie testu wymazowego RT-PCR na obecność wirusa SARS-CoV-2. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://us.edu.pl/student/komunikaty/nowe-zasady-dotyczace-mieszkancow-akademikow/.