Ambasador Kariery Unii Europejskiej przy UŚ!

06.10.2021 - 15:43, aktualizacja 03.11.2021 - 18:35
Redakcja: nk
na zdjęciu znajduje się Tomasz Ferenz na tle sali parlamentarnej

Student Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych – Tomasz Ferenz – będzie pełnił funkcję Ambasadora Kariery w Unii Europejskiej na naszym Uniwersytecie w roku akademickim 2021/2022. Przez najbliższy rok jego zadaniem będzie udowodnienie, że praca w Unii jest dla każdego. Do pomocy zaproszeni zostaną pracownicy instytucji UE, którzy opowiedzą, jak wygląda dzień pracy w Brukseli.

Program Europejskiego Urzędu Doboru Kadr (EPSO) ma na celu promowanie i informowanie o możliwościach pracy w instytucjach Unii Europejskiej wśród studentów. Ambasadorowie Karier UE udzielają informacji na temat staży, przygotowań i przebiegu konkursów EPSO, organizują spotkania ze studentami z udziałem urzędników UE, a także reprezentują EPSO na terenie Polski.

Osoby zainteresowane pracą w instytucjach unijnych, pragnące dowiedzieć się, jak wygląda proces rekrutacji i jakie są wymogi, zapraszamy do kontaktu z Ambasadorem Karier UE – można to zrobić za pośrednictwem strony na Facebooku lub mailowo na adres: eucareers.uniwersytetslaski@gmail.com.

Spotkanie z Ambasadorem Kariery UE

Zapraszamy również do udziału w spotkaniu z Ambasadorem, które odbędzie się 13 października 2021 r. w godz. 13.00–14.00 w formie online.

Podczas spotkania Ambasador opowie o swojej roli i zadaniach w ramach pełnionej funkcji, udzieli informacji na temat staży, przygotowań i przebiegu konkursów EPSO, a ponadto opowie o planowanych spotkaniach, m.in. z udziałem urzędników UE.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz aplikacyjny.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Biura Karier.

Tomasz Ferenz studiuje prawo i politologię w ramach Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych. Pracuje w Departamencie Spraw Europejskich i Współpracy Międzynarodowej Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Działa społecznie, angażując się w inicjatywy na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatycznym.