Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Program grantowy „Nauka Młodych” EMNK 2024

24.05.2024 - 13:51 aktualizacja 24.05.2024 - 13:53
Redakcja: nk
plakat informacyjny z okrągłym zdjęciem przedstawiającym otwartą książkę i leżące na niej okulary

„Nauka Młodych” to program grantowy, który powstał z myślą o finansowaniu badań, integracji środowiska akademickiego oraz zwiększania widoczności potencjału naukowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. W ramach konkursu o finansowanie badań zespołowych mogą starać się osoby kształcące się w Szkołach Doktorskich uczelni Konsorcjum Akademickiego – Katowice Miasto Nauki (studiujące na studiach III stopnia). W skład zespołów badawczych mogą wejść inne osoby studiujące w uczelniach Konsorcjum.

Jeżeli jesteś osobą młodą, aktywną, otwartą na nowe perspektywy badawcze i pracę w interdyscyplinarnym zespole, a także:

  • kontynuujesz naukę w Szkole Doktorskiej lub na studiach III stopnia minimum do zakończenia roku kalendarzowego 2024 roku
  • lub studiujesz na studiach I lub II stopnia uczelni Konsorcjum EMNK,

koniecznie weź udział w programie!

Korzyści udziału w programie wiążą się nie tylko z pogłębieniem umiejętności pracy zespołowej, testowaniem metodologii naukowej i realizacją badań w praktyce, ale również z niepowtarzalną okazją zaprezentowania wyników na Śląskim Festiwalu Nauki KATOWICE.

Warunkiem uczestnictwa w programie jest:

  1. dla osób ze Szkół Doktorskich lub na studiach III stopnia: posiadanie statusu doktoranta minimum do zakończenia roku kalendarzowego 2024 w jednej z uczelni Konsorcjum;
  2. dla osób studiujących: posiadanie statusu studenta na studiach I lub II stopnia lub jednolitych studiów magisterskich w jednej z uczelni Konsorcjum.

Uwaga! Projekt jest otwarty dla wszystkich lat i semestrów kształcenia.

Przebieg projektu:

  1. Nabór wniosków na projekty – do 31 maja.
  2. Rozstrzygnięcie konkursu – do 7 czerwca.
  3. Formowanie się zespołów projektowych – do 30 czerwca.
  4. Prace projektowe – do 10 października.
  5. Raport z działań – do 30 listopada.
  6. Prezentacja efektów na Śląskim Festiwalu Nauki.

Osoby do kontaktu:

mgr Klaudia Żubryk, Szkoła Doktorska UŚ, klaudia.zubryk@us.edu.pl

mgr Michał Gębicki, Szkoła Doktorska UŚ, michal.gebicki@us.edu.pl

opis programu "Nauka Młodych", poniżej okrągłe zdjęcie przedstawiające menzurki i wiązania chemiczne opis programu "Nauka Młodych", poniżej okrągłe zdjęcie przedstawiające osobę z kartonem na głowie, na którym widnieje znak zapytania informacje dotyczące programu "Nauka Młodych", poniżej okrągłe zdjęcie przedstawiające teczkę z podpisem "Grants"

return to top