Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

student

Zaplanuj bezpieczny start w karierę zawodową z Uniwersytetem Śląskim

23.02.2021 - 12:12 aktualizacja 24.02.2021 - 16:19
Redakcja: JK

Projekt „STUDIA I CO DALEJ? – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy” pomoże ci zaplanować wejście na rynek pracy.

Zakończenie studiów zwykle nie wiąże się z uroczystym przekazaniem absolwentowi kluczy do wspaniałej kariery zawodowej. Najczęściej student opuszczający mury swojej Alma Mater staje do nierównej konfrontacji ze zmiennym, kapryśnym i wymagającym rynkiem pracy. Samotna walka bywa w tym przypadku wyczerpująca i nie gwarantuje sukcesu – nawet mimo heroicznych zmagań. Kończąc studia nie musisz od razu przywdziewać peleryny superbohatera i mierzyć się z przyszłością jeden na jeden. Lepszym wyjściem będzie „wezwanie posiłków” i solidny trening pod okiem specjalistów. Uniwersytet Śląski to miejsce, w którym przygotujesz się do wykonania jednego z najważniejszych kroków w życiu. Pracujący w Biurze Karier UŚ fachowcy wskażą Ci najlepszy kierunek, pomogą rozwinąć kompetencje miękkie i wesprą w dobrym przemeblowywaniu życia. Co najważniejsze, zrobią to zupełnie za darmo. 

Poznaj swoje talenty!

Wsparcie, na jakie możesz liczyć ze strony Biura Karier UŚ to m.in. test talentów, testy kompetencji oraz coaching, czyli konsultacja kariery. Przyjrzyjmy się dokładniej tej trójce: 

Test talentów

Każdy posiada jakiś talent. Nawet jeśli czytając to, powątpiewasz – warto samemu się przekonać. Najlepszym sposobem będzie wykonanie testu, dzięki któremu dowiesz się, jakie są Twoje cztery dominujące talenty. Pamiętaj, że odkrycie swoich predyspozycji to niezwykle ważny element w wyborze przyszłego obszaru zawodowego. Wiedząc, co przychodzi Ci z większą łatwością, będziesz w stanie zaplanować swoją pracę w sposób bardziej efektywny – wystarczy jedynie użyć swoich supermocy! Sprawdź, gdzie leżą Twoje talenty i spraw, żeby przyszła praca była również Twoją pasją. 

Testy kompetencji

Kompetencje składają się z trzech kluczowych elementów: wiedzy, umiejętności i postawy. To dzięki nim możesz wykonywać powierzone zadania sprawnie i skutecznie. Wysoko rozwinięte przekładają się na zdolność do aktywnego uczestniczenia w życiu zawodowym i społecznym.

Sprawdź swój profil kompetencyjny pod kątem zawodu, którym jesteś zainteresowany, albo wykonaj test składający się z 4 kluczowych kompetencji wybranych na podstawie Badania Oczekiwań Pracodawców względem studentów i absolwentów Uniwersytetu Śląskiego.  

Narzędzie proponowane przez Biuro Karier UŚ zostało stworzone z myślą o potrzebach rekrutacyjnych dużych firm. Wypełniając test, nie tylko poznasz swoje mocne strony, ale również zapoznasz  się z narzędziem, z którym w przyszłości możesz spotkać się w procesie rekrutacji! 

Konsultacje kariery – rozmowa daje moc!

Wszystko zaczyna się od rozmowy – to ona stanowi ważny czynnik decydujący o tym, jak odbierze Cię Twój przyszły pracodawca. Otwórz się i nie bój się mówić. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz wsparcia w zaplanowaniu dalszej ścieżki rozwoju, czy to na uczelni, czy to w życiu zawodowym, skorzystaj ze wsparcia doradcy lub coacha kariery. Zjawisz się z czymś, co Cię trapi, a my pomożemy Ci dostrzec rozwiązania. 

Konsultacje kariery (coaching) to cykl 5 spotkań online z coachem kariery. Dodatkowo w ramach spotkań masz możliwość skorzystania zarówno z testu talentów, jak i testu kompetencji – to bardzo kompleksowa forma wsparcia. Dzięki konsultacjom kariery skutecznie wyznaczysz swoje cele, odkryjesz swój potencjał, zaplanujesz swoją ścieżkę kariery lub uzyskasz wsparcie we wprowadzaniu zmiany w swoje życie!

Zaplanuj swoją przyszłość

Z testu predyspozycji/kompetencji oraz konsultacji kariery (coachingu) mogą skorzystać studenci studiujący  na 3. roku studiów I stopnia, 2. roku studiów II stopnia oraz 5. roku studiów jednolitych magisterskich, będąc przy tym osobą nieaktywną zawodowo lub zatrudnioną w oparciu o umowę cywilno-prawną (w przypadku coachingu nie dłużej niż przez 3 miesiące od momentu przystąpienia do projektu).


Aplikuj do programu

 1. Test talentów oraz test kompetencji
  • zarejestruj się do udziału w wybranym  badaniu poprzez formularz dla testu kompetencji/formularz testu talentów,
  • wydrukuj plik formularza zgłoszeniowego, złóż swój odręczny podpis w wyznaczonych miejscach – wykonaj zdjęcia wszystkich podpisanych stron i wyślij je na adres bk@us.edu.pl w tytule maila wpisując Wielkie Badanie Kompetencji lub w przypadku braku drukarki, podpisz się za pomocą programu Word, wyślij formularz w mailu, a w treści maila potwierdź dodatkowo swoją tożsamość,
  • na Twojej skrzynce mailowej pojawi się link do przydzielonego testu,
  • wypełnij test,
  • po wypełnieniu testu w ciągu 3 dni otrzymasz raport w wersji elektronicznej na podany przez Ciebie adres e-mail (jeżeli chcesz otrzymać certyfikat potwierdzający uzyskane wyniki będziesz mógł go odebrać w Biurze Karier po przywróceniu zajęć dydaktycznych),
  • jeżeli chcesz skonsultować swoje wyniki z doradcą albo coachem możesz to zrobić zdalnie – szczegółowe informacje.
 2. Coaching/konsultacje kariery:

Jesteś studentem ostatniego roku?
Studiujesz na 3. roku studiów I stopnia, 2. roku studiów II stopnia lub 5. roku studiów jednolitych magisterskich? Zgłoś się do nas przez formularz online.

Pobierz, podpisz i odeślij nam dokumenty:
W formularzu do zapisów online znajdziesz link do dokumentów – pobierz je, złóż na nich odręczny podpis i skany lub dobrej jakości zdjęcia i odeślij do Biura Karier.

Umów się z coachem kariery:
adres e-mail: bk@us.edu.pl.
Wystarczy, że skontaktujesz się z Biurem Karier, zaproponujesz termin spotkania, a coach ustali dogodny dla Was termin.

Skonsultuj się online!
Po ustaleniu terminu możesz skorzystać z konsultacji z coachem kariery bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy spotkać się na komunikatorze Skype lub MS Teams.


Projekt „STUDIA I CO DALEJ? – zwiększenie konkurencyjności studentów UŚ na rynku pracy” finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Przedstawia logo Funduszu Europejskiego, obok widnieje napisz Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój   Przedstawia flage Unii Europejskiej obok napis: Unia Europejska Europejski Fundusz Społeczny

Obraz przedstawia koło koloru jagodowego, w środku koła znajduje się dymek a w nim napisa Studia i Co ? dalej

return to top