Szkoła Doktorska

Seminaria obszarowe doktorantów Szkoły Doktorskiej między 15 maja a 2 czerwca 2023

15.05.2023 - 23:59 aktualizacja 20.05.2023 - 12:53
Redakcja: Ryszard Knapek
Tagi: doktoranci, seminaria obszarowe, Szkoła Doktorska
Szkoła Doktorska kontynuuje cykl seminariów, na których doktoranci ostatniego roku prezentują swoje projekty doktorskie. Seminaria mają charakter otwarty – do udziału w nich zapraszamy całą społeczność akademicką. Szczególnie zachęcamy do uczestnictwa pracowników naukowych wydziałów, na których doktoranci realizują swoje projekty doktorskie, oraz studentów zainteresowanych kształceniem w Szkole Doktorskiej.

W ciągu najbliższych dwóch tygodni (15-26 maja 2023) odbędą się następujące seminaria:

Teoretyczne i przestrzenne konteksty praktyk kulturowych

15 i 22 maja 2023 r., godz. 17:15, Wydział Humanistyczny, ul. Uniwersytecka 4, sala B1.18

15 maja 2023 r., godz. 17:15

mgr Ewa Kozik: „Mity jako źródło poczucia bezpieczeństwa w świecie postprawdy. Medycyna i zdrowie”

mgr Patrycja Korczago: „Piwnica na Wòjtowskiej w Warszawie. Archiwum jako ślad praktyk artystycznych w teatrze małych form Ryszarda Ostromęckiego”

22 maja 2023 r., godz. 17:15

mgr Patryk Rutkowski: „Dystynktywność kulturowa strojów ludowych mieszkańców Sądecczyzny jako rekwizytów tradycji i autofolkloryzacji. Przykład północno-wschodniej części powiatu nowosądeckiego”

mgr Adrianna Kus: „Habitus zadomowienia w tradycji Górnego Śląska – na przykładzie Radzionkowa”

29 maja 2023 r., godz. 17:15

mgr Jessica Kufa: „W Tatrach: schroniska górskie i praktyki kultury. Architektura w procesie (re)konstruowania”

img