Studenci arteterapii na III Międzynarodowym Festiwalu „Open the door”

24.09.2020 - 14:42 aktualizacja 24.09.2020 - 14:42
Redakcja: mariamichniowska
Tagi: arteterapia, festiwal, spektakl, studenci, teatr

Studenci arteterapii, kierunku prowadzonego przez Uniwersytet Śląski we współpracy z Akademią Sztuk Pięknych w Katowicach oraz Akademią Muzyczną im. Karola Szymanowskiego, w dniu 27 września 2020 roku zaprezentują spektakl „Dobry materiał” w reżyserii Zbigniewa Wróbla podczas III Międzynarodowego Festiwalu „Open The Door”

Czynnikiem inicjującym powstanie spektaklu były zajęcia prowadzone przez Roberta Talarczyka i Zbigniewa Wróbla ze studentami II roku arteterapii w związku z tegoroczną (i miejmy nadzieję – długofalową) współpracą uczelni z Teatrem Śląskim w Katowicach. Program zajęć z zakresu teatroterapii zazwyczaj obejmuje działania dramowe i warsztatowe oraz praktyczne zajęcia na scenie. W tym jednak przypadku – jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia na stronie Teatru Śląskiego „praca warsztatowa nabierała coraz bardziej poważnego charakteru, stała się źródłem refleksji na temat wykluczenia, aż wreszcie zaangażowani w nią studenci zaproponowali realizację spektaklu”.

Zarówno Reżyserowi, Nauczycielom, jak i Studentom – serdecznie gratulujemy!