Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polish
  • English
Wydział Nauk Społecznych

Niech MOOC będzie z Tobą – programowanie drogą do sukcesu zawodowego

05.01.2021 - 11:19 aktualizacja 05.01.2021 - 11:19
Redakcja: mariamichniowska

We współczesnym świecie technika cyfrowa, a w szczególności mikroprocesorowa i sterownikowa, w naturalny sposób wymusza zarówno na ludziach pracujących w różnych gałęziach przemysłu  jak i osobach reprezentujących zupełnie nieprzemysłowe dziedziny życia zawodowego, potrzebę podjęcia wyzwania nauki programowania. Otaczająca nas technika sprawia, że wcześniej czy później zachodzi potrzeba połączenia urządzenia ze światem zewnętrznym oraz wymuszenia współdziałania poszczególnych urządzeń w stanowiskach laboratoryjnych, liniach produkcyjnych czy też inteligentnych budynkach użyteczności publicznej i domach mieszkalnych. I tu z pomocą przychodzą podstawy programowania – jednak nie programowania zwykle kojarzonego z wpisywaniem tysięcy linii kodu, ale programowania przy pomocy języka graficznego, programowania tak intuicyjnego jak obsługa systemu Windows.

Wychodząc naprzeciw potrzebom ludzi wchodzącym w aktywne życie zawodowe we współczesnym świecie, a jednocześnie zniechęconym programowaniem w konwencjonalnych (tekstowych) językach programowania, w ramach niniejszego projektu, proponujemy naukę podstaw programowania w środowisku programistycznym LabView. LabView jest bardzo intuicyjnym narzędziem stanowiącym alternatywę w sposobie podejścia do samego procesu programowania proponującym rysowanie kodu aplikacji. Nauka programowania w tym języku to nie tylko poznawanie struktur i zasad programistycznych, to również nabywanie umiejętności analitycznego myślenia niezbędnego w rozwiązywaniu problemów nie tylko informatycznych.

Programowanie w tym środowisku staje się coraz bardziej popularne. Programy napisane w LabView są wykorzystywane w wielkich koncernach przemysłowych, ale również w inteligentnych budynkach. Znajomość choćby podstaw programowania w tym języku będzie stanowiła dodatkowy atut na rynku pracy i znacznie ułatwi życie. Dodatkowym atutem proponowanego wsparcia jest możliwość rozwoju technicznego języka angielskiego.

Jeśli nasza propozycja brzmi dla Ciebie kusząco podejmij wyzwanie, weź udział w naszym projekcie i stań się jego beneficjentem. Zdobądź certyfikat, który uczyni Cię atrakcyjniejszym na rynku pracy.

 

ZAPRASZAMY!

Dokumenty rejestracyjne znajdziesz na stronie: www.programowanie-w-mooc.us.edu.pl

return to top