Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Społecznych

Najwspanialszym prezentem dla dziecka jest czas spędzony z rodzicem. Polecamy e-book „Zabawy paluszkowe”

08.07.2022 - 10:03 aktualizacja 08.07.2022 - 14:29
Redakcja: magdalenabuda
Na czas letni i każdą porę roku polecamy e-book „Zabawy paluszkowe”. Jest to zbiór rymowanek usprawniających motorykę małą, którego autorkami są adeptki sztuki pedagogicznej – Studentki III roku pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej, studiów stacjonarnych jednolitych magisterskich. Publikacja powstała w ramach realizowanego przedmiotu: polisensoryczna analiza tekstu literackiego w edukacji i terapii.

Serdecznie dziękuję wszystkim Studentkom, które miały wkład w powstanie tomu – wykazały pedagogiczny entuzjazm, użyły swojej kreatywności i płynności językowej.

Opracowanie zawiera 33 humorystyczne wierszyki z opisami zabaw paluszkowych.
To dedykacja dla rodziców dzieci w wieku niemowlęcym, przedszkolnym, a nawet w młodszym wieku szkolnym. „Zabawy paluszkowe” zawierają konkretny przekaz nasycony emocjonalnie: dotyk, który mówi „dbam o Ciebie”; uśmiech głoszący „cieszę się, że jesteśmy razem”; patrzenie w oczy oznajmiające „zachwycam się Tobą”; przytulenie podkreślające „jesteś ważny!”. Najwspanialszym i najcenniejszym prezentem dla dziecka jest czas spędzony z rodzicem na zabawie, nauce, poznawaniu, odkrywaniu
i polisensorycznym doświadczaniu, „Zabawy paluszkowe” umożliwiają  spełnienie wszystkich tych aktywności.

Zapraszamy do czytania i stosowania: E-BOOK – Zabawy paluszkowe

dr Aleksandra Pyrzyk-Kuta, Instytut Pedagogiki, Wydział Nauk Społecznych UŚ

 

 

img
return to top