Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Nauk Społecznych

Kwietniowe spotkania z praktyką

10.05.2023 - 08:18 aktualizacja 10.05.2023 - 08:24
Redakcja: violettakulik

W kwietniu br., w ramach jubileuszowego cyklu 50 spotkań warsztatowych, w budynku przy ul. Grażyńskiego 53, studentki pedagogiki specjalnej, pedagogiki oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej spotkały się z kolejnymi NAUCZYCIELAMI Z PASJĄ:

  • 5 kwietnia br., Pani mgr Monika Szekiel-Mnich poprowadziła warsztat nt. “Pudełkowy, edukacyjny escape room w pracy z uczniami ze SPE”. Uczestniczki rozwiązywały zadania, odnoszące się do podstawy programowej dla II etapu edukacyjnego (geografia), zagadki logiczne i z sukcesem zakończyły tę przygodę.
  • 24 kwietnia br., Pan mgr Piotr Knapek prowadząc warsztat nt.”Fizyka inaczej, czyli Flipped Classroom w pracy z grupą zróżnicowaną”, podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z metodą klasy odwróconej oraz pokazał jak oswajać dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym ze zjawiskami fizycznymi.

W trakcie spotkań studentki miały możliwość przekonania się, że efektywna realizacja treści z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych w zespołach zróżnicowanych jest możliwe, jeśli znajdzie się odpowiednią metodę.

Kolejne spotkania z cyklu organizowanego prze Koło Pedagogów Specjalnych „TAK” już w maju.

pracae tehiczno-plastyczna

prace techiczno-plastyczna

return to top