Dr hab. Tomasz Kamusella gościem „Silesian studies/ Badania śląskoznawcze”

25.05.2023 - 08:46 aktualizacja 25.05.2023 - 08:46
Redakcja: mariamichniowska
W ramach cyklu „Silesian studies/ Badania śląskoznawcze”, gościem Wydziału Nauk Społecznych na początku czerwca będzie dr hab. Tomasz Kamusella – wykładowca (profesor nadzwyczajny) w dziedzinie historii nowożytnej na Uniwersytecie St Andrews w Szkocji (Wielka Brytania). Zaplanowany został szereg wydarzeń z jego udziałem. Wszystkie będą się odbywać w sali 142 przy ulicy Bankowej 11.

5.06 (poniedziałek) o 11:30 – debata „Do czego Ślązakom potrzebne są tożsamość etniczna i język? Dążenia emancypacyjne Ślązaków w świetle Spisu Powszechnego z 2021 roku”.

6.06 (wtorek) o 15:30 – wykład otwarty „Words in Space and Time: An Overview” skierowany przede wszystkim do studentów i doktorantów.

7.06 (środa) o 12:00 – warsztaty „Perspectives of the study of nationalism and (Upper) Silesia” skierowane przede wszystkim do naukowców.

7.06 (środa) o 16:00 – spotkanie “Postdoc and research opportunities in Britain and at English-medium universities” skierowane do doktorantów oraz młodych naukowców.