Konferencja naukowa Implementacja polityk compliance we współczesnej demokracji

07.07.2023 - 07:50 aktualizacja 07.07.2023 - 08:13
Redakcja: mariamichniowska
Tagi: grant, konferencja, projekt

Kierownik: prof. dr hab. Waldemar Wojtasik

Prof. dr hab. Waldemar Wojtasik z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uzyskał grant Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała Nauka II – Wsparcie konferencji naukowych” na realizację projektu „Konferencja naukowa Implementacja polityk compliance we współczesnej demokracji.”

Łączna kwota wartość projektu wynosi 353 900 zł, w tym dofinansowanie ze środków MEiN: 317 900 zł.

Projekt ma zasięg międzynarodowy oraz cykliczny charakter, jako coroczne konferencje
pt. „Dyskusje o demokracji”, odbywające się od 2017 r. Ich szczegółowy wymiar jest zawsze determinowany przez bieżący kontekst procesów demokratycznych. W 2023 roku odbyła się w dniach 20-21.04 pt. „Between Pandemic and the War. Post(?) pandemic Threats to Democracy”. Przyszłoroczna konferencja będzie mieć charakter dwujęzyczny polski i angielski – obrady panelowe są organizowane w obu językach. W konferencji będzie uczestniczyło 150 osób, w tym ok. 50 zza granicy.

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu prezentację osiągnięć naukowych, w tym najnowszych wyników badań naukowych lub prac rozwojowych, przez organizację konferencji naukowych, wydawanie monografii naukowych lub ich tłumaczenie na języki kongresowe (angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski).

Więcej informacji o przyznanych grantach, a także szczegółach programu można uzyskać na stronie internetowej konkursu. (https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/doskonala-nauka-ii)

Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „„Doskonała Nauka II – Wsparcie konferencji naukowych””.