Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Społecznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Socjologia z Certyfikatem Doskonałości Kształcenia!

06.03.2024 - 09:26 aktualizacja 06.03.2024 - 11:52
Redakcja: violettakulik

Polska Komisja Akredytacyjna, wyrażając dbałość o jak najwyższą jakość kształcenia, przyznaje Certyfikaty Doskonałości Kształcenia.

Podstawą przyznania certyfikatu jest pozytywna ocena programowa na 6 lat poparta dobrymi praktykami w zakresie jakości kształcenia lub udokumentowanymi, regularnymi osiągnięciami studentów i absolwentów. Wnioski o wyróżnienie kierunku certyfikatem składają przewodniczący zespołów działających w ramach dziedzin nauki i dziedziny sztuki, kierując się rekomendacją (wraz z uzasadnieniem) zawartą w opinii zespołu.

Z wielką dumą informujemy, że decyzją Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej z dnia 22 lutego 2024 roku Certyfikat Doskonałości Kształcenia w kategorii Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu przyznano kierunkowi socjologia.

Uchwala – Certyfikaty.pdf (pka.edu.pl)

Certyfikat jest najwyższym wyróżnieniem PKA i jest przyznawany kierunkom, które wdrażają skuteczne, innowacyjne oraz godne naśladowania rozwiązania sprzyjające jakości kształcenia.

Wyróżnienia w kategorii Doskonały kierunek – doskonałość w kształceniu kierunkowym przyznano w tym roku 17 kierunkom prowadzonym w uczelniach w całej Polsce, wśród nich znalazły się dwa kierunki prowadzone w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach: socjologia i ochrona środowiska. Są to pierwsze Certyfikaty Doskonałości Kształcenia na naszej uczelni.

logotyp

return to top