X Festiwal Edukacyjny – Nowe Inspiracje WOM 2024 z udziałem dr Eweliny Kawiak i dr Iwony Wendreńskiej

25.04.2024 - 07:33 aktualizacja 29.04.2024 - 11:25
Redakcja: violettakulik

W dniach 19-20.04.2024 r. odbył się X Festiwal Edukacyjny – Nowe Inspiracje WOM 2024, organizowany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli „WOM” w Katowicach.

Pierwszy dzień Festiwalu obfitował w wykłady odbywające się w formie zdalnej. Drugi dzień wydarzenia miał charakter działań praktycznych, podczas których uczestnicy stacjonarnie brali udział w rozmaitych warsztatach i szkoleniach. Jak co roku w działaniach praktycznych uczestniczyły przedstawicielki Instytutu Pedagogiki. Dr Iwona Wendreńska wraz z mgr Anną Kaszycą poprowadziły szkolenie pt.: „Mały Człowiek w świecie Wielkich Opowieści”. Dr Ewelina Kawiak przeprowadziła szkolenie na temat „Ryzyko specyficznych trudności w uczeniu się – niezbędnik nauczyciela klas 1-3”, ponadto pierwszego dnia Festiwalu wygłosiła także wykład pt.: „Dyskalkulia – fakty i mity”.

Festiwal jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem nauczycieli oraz studentów.

Patronem wydarzenia był Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje Festiwalu!

dr Werdreńska i dr Kawiak