Jak działają krajowe procesy wyborcze? Czy możliwe jest sprawne prowadzenie analiz i opracowywanie prognoz dotyczących dalszego rozwoju demokracji? Zapisz się na warsztaty MEDem i dowiedz się więcej podczas organizowanego już we wrześniu VII Kongresu Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej. Współorganizatorem tego największego wydarzenia komunikologicznego w kraju jest Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Medialnej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
Czym jest MEDem?
MEDem to nowo powstająca infrastruktura badawcza, która łączy różne źródła danych, dotyczących funkcjonowania systemów demokratycznych. Dzięki niej naukowcy będą mogli prowadzić kompleksowe analizy, aby ukazać, jak działają procesy wyborcze w różnych krajach. MEDem nie tylko ułatwi dostęp do rozproszonych danych, ale także umożliwi opracowanie jednolitych standardów badawczych. W przyszłości będzie to oznaczało dostęp do rzetelnych narzędzi do analizy zmian w demokracji i prognoz jej dalszego rozwoju.
Dlaczego jest to ważne?
W czasach dynamicznych zmian politycznych i pojawiających się wyzwań dla demokracji, konieczność posiadania rzetelnych, porównywalnych danych, jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. MEDem nie tylko umożliwi ich agregowanie, ale także przyczyni się do opracowania standardów i narzędzi, umożliwiających ich efektywną analizę.
Kogo może interesować udział w Warsztatach?
Każdego, kto prowadzi badania na temat demokracji, wyborów lub społecznych mechanizmów podejmowania decyzji. To także świetna okazja do podjęcia współpracy z naukowcami i instytucjami badawczymi, którzy zajmują się podobnymi zagadnieniami.
Gdzie i kiedy?
Już dziś zapraszamy wszystkich Uczestników VII Kongresu PTKS na sesję poświęconą MEDem! To doskonała okazja, aby podjąć dyskusję o przyszłości badań nad demokracją i zobaczyć, jakie możliwości daje ta inicjatywa. Zapisy na kongres możliwe są na stronie www.7.kongres.ptks.pl