Warsztaty Design Thinking z Google

25.03.2020 - 08:14, aktualizacja 25.03.2020 - 08:16
Redakcja: mariamichniowska

Kreatywność to słowo nader często używane w XXI w. w kontekście szeroko pojętego rozwoju. A co może oznaczać dla środowiska akademickiego?

9 grudnia 2019 r. na Wydziale Nauk Społecznych UŚ odpowiedź na te i inne pytania przyniosły wyjątkowe warsztaty pobudzające kreatywność, zorganizowane specjalnie dla kadry akademickiej oraz studentów naszego Wydziału przez Google w ramach akcji edukacyjnej Projektanci Innowacji PFR, w partnerstwie strategicznym z Polskim Funduszem Rozwoju. W czasie warsztatów zaprezentowano w teorii i w praktyce metodologię Design Thinking opracowaną przez Google na potrzeby projektowania innowacyjnych rozwiązań. Celem wydarzenia była przede wszystkim pomoc w generowaniu pomysłów na projekty i zadania badawcze z myślą o funkcjonowaniu nowotworzonych zespołów badawczych na Wydziale. W miłej i swobodnej atmosferze uczestnicy mieli okazję nie tylko lepiej się poznać, ale także przełączyć na tryb nieskrępowanego myślenia, wzmacniając i wykorzystując trzy podstawowe kompetencje: zrozumienie użytkownika (Empatia), Myślenie 10x (Myślenie bez granic) oraz Eksperymentowanie (Tworzenie prototypów).

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia!