Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
Wydział Nauk Społecznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji, studia I stopnia

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji są nową propozycją w ofercie Uniwersytetu Śląskiego. Głównym celem kierunku jest kształcenie przyszłych kadr m.in. dla placówek dyplomatycznych oraz instytucji międzynarodowych. Podstawą programu na tym kierunku są nauki polityczne uzupełnione o zagadnienia prawa, ekonomii, socjologii, historii, a także psychologii. Doskonała znajomość języków obcych to priorytet kształcenia. Studenci będą mieli do wyboru dwie specjalności: Administrację rządową i dyplomację oraz Przywództwo w stosunkach międzynarodowych.

Wykłady i zajęcia na specjalności Administracja rządowa i dyplomacja prowadzone będą w dwóch językach, polskim i angielskim. Wykłady i zajęcia na specjalności Przywództwo w stosunkach międzynarodowych prowadzone będą w całości w języku angielskim.

Ponadto, studenci uczyć się będą od podstaw języka francuskiego i języka hiszpańskiego z naciskiem na słownictwo specjalistyczne w zakresie stosunków międzynarodowych, administracji publicznej i dyplomacji. Głównym celem studiów jest przygotowanie absolwenta do pracy w administracji rządowej, służbie cywilnej, a przede wszystkim w polskich placówkach dyplomatycznych, instytucjach i organizacjach międzynarodowych, w tym europejskich. W realizacji tego celu pomoże kadra specjalistów. Obok pracowników naukowych i dydaktycznych Wydziału Nauk Społecznych UŚ zajęcia prowadzić będą eksperci, na co dzień pracujący w instytucjach międzynarodowych oraz administracji rządowej i placówkach dyplomatycznych

return to top