Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji, studia II stopnia

Międzynarodowe studia nauk politycznych i dyplomacji są nową propozycją w ofercie Uniwersytetu Śląskiego. Głównym celem kierunku jest przygotowanie absolwentów do pracy zawodowej w instytucjach i organizacjach międzynarodowych, instytucjach europejskich, w placówkach dyplomatycznych i konsularnych, a także w administracji rządowej i służbie cywilnej. Studia koncentrują się na tym, aby student po ukończeniu kierunku miał najwyższe kompetencje do samodzielnej pracy na odpowiedzialnych stanowiskach. Program został tak skonstruowany, że pozwala kontynuować naukę w Krajowej Szkole Administracji Publicznej lub na aplikacji dyplomatyczno-konsularnej. Doskonale wykwalifikowana kadra naukowa i dydaktyczna, eksperci zewnętrzni, wizyty w instytucjach międzynarodowych oraz administracji państwowej – to wszystko pomoże absolwentom studiów zasilić, po ukończeniu studiów magisterskich, polskie i zagraniczne jednostki administracji publicznej oraz przedstawicielstwa dyplomatyczne. Studia prowadzone są w dwóch językach: polskim i angielskim. Program studiów obejmuje także obowiązkowe zajęcia z języka francuskiego i hiszpańskiego, rozpoczynając od poziomu podstawowego.