Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach powstał 1 października 1973 roku. To dla wydziału wyjątkowy czas – świętuje  50. rok istnienia.

Partnerem wydarzeń odbywających się w ramach obchodów 50-lecia Wydziału Nauk Społecznych UŚ jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Obchody 50-lecia istnienia wydziału zaplanowane zostały na dzień 10 października br. na ul. Bankowej 11 (deptak i  budynek Wydziału Nauk Społecznych).

Zachęcamy do udziału i odwiedzenia murów Wydziału Nauk Społecznych w tym szczególnym dniu. Przygotowaliśmy wiele ciekawych wykładów, na które serdecznie zapraszamy!

⇒ Na wykłady obowiązują zapisy poprzez formularz rejestracyjny.

Sala wykładowa  240

10:00 – dr Andrzej Górny – „Społeczeństwo w internecie, internet w społeczeństwie. Socjologiczne refleksje wokół cyfrowego świata”

11:00 – dr Anna Watoła – „To była prawdziwa szkoła życia – czyli o pobycie w Afryce”

12:00 – dr hab. Violetta Rodek, prof. UŚ: „W kalejdoskopie pasji”