Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Serdecznie zapraszamy na III Surdokonferencję „Codzienność osób z niepełnosprawnością słuchu”

06.10.2020 - 10:11 aktualizacja 06.10.2020 - 15:43
Redakcja: andrzejzczurek

 Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na III Surdokonferencję „Codzienność osób z niepełnosprawnością słuchu”

Konferencja odbędzie się 8 października 2020 w godzinach 10.00-15.00 on-line.

W połączeniu świata teorii i praktyki sprzyjają nam patronaty jakie konferencja uzyskała ze strony Władz Państwowych (Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Marszałek Województwa Śląskiego), Władz Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (Rektora, Dziekanów Wydziałów organizujących) oraz miejsce z jakiego konferencja będzie transmitowana czyli Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.

W myśl zasady „Nic o nas bez Nas” wśród zaproszonych gości (w tym także zagranicznych) będą zarówno osoby słyszące i głuche.

Konferencja sprzyja realizacji idei Ustawy o Dostępności – o której również dużo będziemy mówić – i w związku z tym będzie tłumaczona na język migowy versus foniczny (kiedy głos będzie zabierać osoba głucha).

Zarówno widzów przed ekranami, jak również osoby będące w miejscu organizacji czekają ciekawe przemówienia, dyskusje, a także atrakcyjna oprawa towarzyszącej nam sztuki – wizualnej i muzycznej.

Jeśli jesteś zainteresowany codziennością osób głuchych, jesteś studentem, nauczycielem, terapeutą, rodzicem, osobą głuchą, decydentem lub osobą po prostu zaciekawioną proponowanym tematem konferencji odwiedź nas na naszej stronie na Facebooka, na której konferencja będzie transmitowana na żywo 8 października

https://www.facebook.com/groups/949177002166140

 

Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie

W imieniu Komitetu Organizacyjnego

Magdalena Bełza-Gajdzica

 

Program w załączeniu

Program-III Surdokonferencja Codzienność osób z niepełnosprawnością słuchu

return to top