Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Płyta „Z domowego śpiewnika”

11.12.2020 - 11:59 aktualizacja 11.12.2020 - 12:29
Redakcja: Andrzej Szczurek
S Moniuszko z domowego śpiewnika

Z przyjemnością informujemy, że nakładem wydawnictwa Requiem Recors ukazała się płyta Z Domowego Śpiewnika. W jej nagraniu brali udział pracownicy WSNE: Piotr Matusik – fortepian, Marcin Żupański – saksofon sopranowy, klarnet basowy, flet, Wojciech Golec – akordeon. Gościnnie wystąpiła solistka Opery Wrocławskiej; Aleksandra Opała – mezzosopran. Artyści sięgnęli po pieśni Stanisława Moniuszki zebrane w Śpiewniku Domowym, zbiorze utworów pisanych zarówno w wieku młodzieńczym jak i u schyłku życia kompozytora, których ideą było dostarczanie społeczeństwu pieśni narodowych, przeznaczonych dla każdego, służących w różnych okolicznościach życia codziennego. Autorskie aranżacje wybranych pieśni to fuzja muzyki klasycznej i jazzu, muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Obok lirycznych melodii usłyszymy swobodne improwizacje, dysonujące fragmenty nawiązujące do muzyki współczesnej po przestrzenie inspirowane muzyką jazzową krajów skandynawskich.