Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

„Dreamy Me” – wernisaż wystawy międzynarodowego konkursu na kartę pocztową

13.06.2022 - 10:13 aktualizacja 13.06.2022 - 10:14
Redakcja: Andrzej Szczurek

7 czerwca 2022 w tymczasowej galerii na starym strychu Budynku Głównego Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji UŚ w Cieszynie odbył się wernisaż wystawy międzynarodowego projektu – konkursu na kartę pocztową „Dreamy Me”, realizowanego przez trzy Uniwersytety: z Cypru (Eastern Mediterranean University w Famaguście), Iranu (Dr. Shariati Vocational and Technical Girls College w Teheranie) i Polski (Uniwersytet Śląski w Katowicach).

Był to już drugi wernisaż projektu, po wcześniejszej o kilka dni wystawie w Famaguście. Czekamy jeszcze na trzecią odsłonę w Teheranie.

W wystawie biorą udział pedagodzy oraz zakwalifikowani studenci z trzech szkół wyższych.

Pomysłodawcą projektu była wykładowczyni Uniwersytetu w Famaguście Marjan Khajavi, koordynatorami ze strony polskiej prof. Katarzyna Handzlik oraz prof. Krzysztof Marek Bąk.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gościom wernisażu!

Uczestnicy z Polski:

Wykładowcy: Krzysztof Marek Bąk, Adam Czech, Katarzyna Gielecka-Grzemska, Katarzyna Handzlik, Natalia Pawlus, Lect. Sara Angelika Zajdlic

Studenci: Jan Bienia, Wiktoria Chorzelska, Marta Gawron, Kinga Janica, Wiktoria Kaczmarek, Daria Kowalczyk, Katarzyna Krupińska, Leo Kudłacik, Szymon Łacheta, Sandra Niedzielska, Sara Rękosiewicz, Kora Równicki, Aleksandra Skura, Bartosz Styrna, Dominika Szymonek, Agata Trojnar, Agnieszka Widomska, Daniel Wojtasik, Natalia Zalewska

Fotografie z wernisażu: Bogusław Dziadzia, Mateusz Taranowski

return to top