Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Koncert w ramach Jubileuszu 80. rocznicy urodzin Ryszarda Gabrysia

16.11.2023 - 12:36 aktualizacja 16.11.2023 - 12:47
Redakcja: Andrzej Szczurek

W środę 22 listopada 2023 roku o godzinie 16.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Cieszynie odbędzie się uroczysty koncert jubileuszowy z okazji 80. rocznicy urodzin Ryszarda Gabrysia – kompozytora, pedagoga, animatora życia muzycznego, współtwórcy i pierwszego Dyrektora Instytutu Sztuk Muzycznych UŚ (ówczesnego Instytutu Wychowania Muzycznego i Plastycznego). W koncercie prawykonań kompozycji Jubilata wystąpią artyści związani z Instytutem Sztuk Muzycznych i zaproszeni goście: Aleksandra Golombek – sopran, Katarzyna Pudełko-Cofałka – flet, Adam Wagner – skrzypce, Marcin Hałat – skrzypce, Urszula Mizia – wiolonczela, Agnieszka Kopińska – fortepian, Aleksandra Hałat – fortepian oraz Krzysztof Gawlas – projekcja dźwięku. Wystąpi również Chór kameralny „A piacere” Instytutu Sztuk Muzycznych UŚ pod dyrekcją Danuty Zoń-Ciuk, w którym solistami będą Agnieszka Sikora, Aleksandra Sikora-Beneś, Michał Czok, Remigiusz Nowak. Koncert poprowadzi Małgorzata Mendel. Serdecznie zapraszamy!

Afisz Gabryś 2023