Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Cieszynalia już za nami

11.06.2024 - 13:33 aktualizacja 14.06.2024 - 10:49
Redakcja: Andrzej Szczurek

Emocje opadły, a nowy tydzień rozpoczynamy od podsumowania Cieszynaliów. Na początek pragniemy przypomnieć laureatów tegorocznych OskarUSi – nagród przyznawanych zasłużonym pracownikom wydziału.

Święto studentów dostarczyło nam mnóstwo radości, uśmiechów, ale również ekscytacji. Tegoroczne OskarUSie przepełniała atmosfera wspólnej celebracji i szczerych gratulacji dla naszej wydziałowej wspólnoty. Zobaczcie krótką relację z tej pięknej gali zorganizowanej przez radę samorządu studenckiego.

Gratulujemy wyróżnionym w kategorii „Najlepszy wykładowca”, którymi są:

• dr hab. Jan Kajfosz, prof. UŚ, uhonorowany jako najlepszy wykładowca Instytutu Nauk o Kulturze,
  • dr hab. Ewelina Konieczny, prof. UŚ, doceniona za wyjątkowe zaangażowanie w Instytucie Pedagogiki,
  • prof. dr hab. Krystyna Pasterczyk, która została najlepszym wykładowcą Instytutu Sztuk Plastycznych,
  • prof. zw. dr hab. Aleksander Lasoń, który otrzymał Oskarusia jako najlepszy wykładowca Instytutu Sztuk Muzycznych.

„Najlepszym kabareciarzem”, w co nikt nie wątpi, został dr Szymon Godawa.

Nikt inny jak dr hab. Hanna Grzonka-Karwacka, prof. UŚ, została doceniona jako „Przyjaciel studenta”.

„Najlepszym Pracownikiem Dziekanatu” została mgr Daria Krzywoń. Serdecznie dziękujemy za wspieranie studentów.

Pani Asia Sawicka-Towsik, portierka z Instytutu Plastyki, została doceniona jako „Najlepszy Pracownik Wydziału”.

W kategorii „Najlepszy Pracownik Techniczny” nagrodę otrzymał Daniel Badura.

Najbardziej „Kreatywnym Pracownikiem Wydziału” została dr hab. Paulina Poczęta, prof. UŚ.

Nagrodę im. Barbary Głydy, nadawaną przez Samorząd Studencki, otrzymał mgr Borys Gruchel, bez którego nasz wydział byłby istną dystopią.

Tę świetną galę prowadzili mgr Marta Klepek oraz mgr Zdzisław Ciuk.

Galę uświetniły występy Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego pod batutą dra hab. Karola Pyki, występ Chóru Kameralnego „A Piacere” z akompaniamentem dra hab. Karola Pyki, pod dyrygenturą dr hab. Danuty Zoń-Ciuk oraz gościnny występ Manu’s Orchestra.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim nagrodzonym za zaangażowanie w tworzenie tego cudownego miejsca, jakim jest nasz wydział.

Z wyrazami szacunku,
Rada Samorządu Studenckiego