Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego wygrała złoty dyplom

17.07.2023 - 11:29, aktualizacja 17.07.2023 - 11:29
Redakcja: Andrzej Szczurek

Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego pod dyrekcją dr. hab. Karola Pyki może z dumą ogłosić swoje najnowsze osiągnięcie. Zespół właśnie zdobył złoty dyplom na International Youth Music Festival 2023 w Bratysławie. W kategorii „Youth orchestras up 35 years: Symphonic wind bands, fanfares and brass bands” zdobyli 94/100 pkt. Podczas konkursu, Cieszyńska Orkiestra Dęta Uniwersytetu Śląskiego wykonała trzy znakomite utwory. Pierwszym z nich był „Festival Music” autorstwa Kurta Gable’a, druga kompozycja to „Zawrat” będącą twórczym dziełem samego dyrygenta dr. hab. Karola Pyki, trzeci utwór to „Gulliver’s Travels” Berta Appermonta. Otrzymanie złotego dyplomu jest nie tylko zaszczytem, ale przede wszystkim uznaniem dla wyjątkowej jakości artystycznej Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego. Serdecznie gratulujemy zespołowi tego wyjątkowego osiągnięcia, które stanowi potwierdzenie ich zaangażowania, pasji oraz profesjonalizmu. Życzymy orkiestrze dalszych sukcesów w przyszłości, niech ich muzyka nadal przynosi radość i inspirację słuchaczom na całym świecie.

Fot. Vlado Kuric