Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji

Inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji

06.10.2023 - 12:08, aktualizacja 06.10.2023 - 13:03
Redakcja: Andrzej Szczurek

4 października 2023 roku odbyła się inauguracja nowego roku akademickiego na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji. To wyjątkowe wydarzenie zebrało naszą społeczność akademicką oraz zaproszonych gości.

Dziekan dr hab. Katarzyna Marcol, prof. UŚ poprowadziła ceremonię inauguracyjną. Przemówienie inauguracyjne wygłosiła prorektor ds. rozwoju kadry, prof. dr hab. Ewa Jarosz, która podkreśliła znaczenie edukacji i nauki jako fundamentu naszej przyszłości.

Akt immatrykulacji, w którym brali udział studenci pierwszego roku, był momentem pełnym nadziei i oczekiwań. To dla nich rozpoczyna się fascynująca podróż po świecie wiedzy i sztuki.

Wykład inauguracyjny, noszący tytuł „Rzeźba jako sztuka obecności”, wygłosiła  prof. dr hab. Krystyna Pasterczyk, rzeźbiarka, artystka zajmująca się malarstwem, instalacją, wideo-performance, dydaktyką artystyczną i teorią sztuki. Całość uroczystości uświetnił Chór Uniwersytetu Śląskiego Harmonia, pod dyrekcją prof. dr hab. Joanny Glenc.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. Rozpoczęcie nowego roku akademickiego to moment, który kształtuje naszą przyszłość. Wierzymy, że będzie to okres pełen osiągnięć naukowych i artystycznych, który zapadnie w pamięć naszym studentom na zawsze. Razem tworzymy przestrzeń, w której edukacja i twórczość artystyczna inspirują nas wszystkich do większych dokonań. Zapraszamy do wspólnego odkrywania piękna nauki i sztuki na naszym Wydziale Sztuki i Nauki o Edukacji.

Wykład inauguracyjny „Rzeźba jako sztuka obecności” prof. dr hab. Krystyna Pasterczyk