absolwent

I edycja plebiscytu „Absolwent z Pasją”

Plebiscyt ma na celu promocję osiągnięć i niezwykłych pasji absolwentów Uniwersytetu Śląskiego wszystkich lat akademickich od początku powstania uczelni.

Pierwsza edycja trwała od listopada 2012 do listopada 2013 roku. Co miesiąc komisja wybierała spośród nadsyłanych zgłoszeń Absolwenta Miesiąca.

Wśród Absolwentów Miesiąca znaleźli się: Michał Centkowski, Marta Ochman, Maria Potoczek, Magdalena Knapik, Anna Duda, Edyta Szyszka, Mariusz Klockowski Justyna Budzik, Monika Żaba, Zofia Kluszczyńska oraz Kuba Nagórski.

27 listopada 2013 r. podczas uroczystości rozdania dyplomów najlepszym absolwentom poznaliśmy laureata konkursu, wyłonionego w ramach głosowania online na stronie interenetowej „Gazety Wyborczej”. Absolwentką Roku Uniwersytetu Śląskiego została Magdalena Knapik – pracownik Szkoły Języka i Kultury Polskiej.

Nagrody dla absolwentów z pasją – tablety – ufundowała Fundacja INNOVARE. Otrzymali oni również upominki przygotowane przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach i bon na kawę do Kawiarni na Kołach.

Laureatka plebiscytu otrzymała dodatkowo grafikę autorstwa prof. zw. Eugeniusza Delekty oraz podwójne zaproszenie do Teatru Śląskiego na spektakl „Lot nad kukułczym gniazdem”.

Zobacz galerię zdjęć z uroczystości

Informacji na temat plebiscytu udziela Biuro Promocji i Imprez Akademickich UŚ (tel. 32 359 19 75, e-mail: absolwent@us.edu.pl).

Druga edycja plebiscytu