Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk o Sztuce
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Nowa publikacja pracownika INoS: Rzeczpospolita, Europa i świat

04.04.2024 - 16:59 aktualizacja 04.04.2024 - 16:59
Redakcja: am

Nakładem wydawnictwa Cum Laude ukazała się publikacja pod redakcją pracowników Instytutu Historii UŚ Aleksandry Bawickiej-Makuli, Pawła Dudy, Doroty Gregorowicz oraz pracownika Instytutu Nauk o Sztuce Oskara Rojewskiego.

„Rzeczpospolita, Europa i świat. Interakcje dyplomatyczne i dworskie w epoce nowożytnej (XVI – XVIII w.)” to księga jubileuszowa dedykowana Profesorowi Ryszardowi Skowronowi przez Jego uczniów, współpracowników, przyjaciół oraz wszystkich, na których znaczący wpływ wywarły Jego wielopłaszczyznowe badania. Poszczególne części książki nawiązują do tytułów prac Profesora Ryszarda Skowrona, a w 21 rozdziałach zebranych w książce można znaleźć odbicie Jego wieloaspektowych zainteresowań naukowych.

 

Publikacja powstała dzięki współpracy pracowników Instytutu Historii UŚ, Instytutu Nauk o Sztuce UŚ, Instituto universitario „La Corte en Europa” z Universidad Autónoma de Madrid oraz Instytutu Polskiego w Madrycie.

okładka książki „Rzeczpospolita, Europa i świat. Interakcje dyplomatyczne i dworskie w epoce nowożytnej (XVI – XVIII w.)”

return to top