Instytut Nauk Politycznych

Mgr Galica na konferencjach w Trnawie i Krakowie

13.11.2023 - 12:59 aktualizacja 13.11.2023 - 13:12
Redakcja: maciejmarmola

W dniach 6-7 listopada mgr Natalia Galica uczestniczyła w wydarzeniu EOSC Festival 2023. The National Tripartite Event Poland organizowanym przez Narodowe Centrum Nauki. Pełniła funkcję moderatora panelu „EOSC Landscape in Poland” prezentującego najlepsze polskie praktyki w obszarze infrastruktur, usług i umiejętności we wdrażaniu Otwartej Nauki i EOSC w Polsce. Drugiego dnia moderowała zaś panel EOSC Regional Hub Round Table: Key challenges of EOSC in the Widening Countries z udziałem przedstawicieli 11 państw zaliczanych do grupy tzw. Widening Countries, w tym: Czechy, Słowacja, Serbia, Północna Macedonia, Chorwacja, Bułgaria, Ukraina, Litwa, Gruzja, Malta i Polska. Prowadziła także spotkanie sieci EOSC Polska z udziałem 17 polskich podmiotów uczestniczących we wdrażaniu EOSC w Polsce.

Dnia 10 listopada mgr Galica była natomiast prezenterem i dyskutantem na CEPSA & AuPSA in Cooperaton with the University of Trnava Workshop: Research questons and methods in local political science research. W Trnawie zaprezentowała wystąpienie „Towards open research data in the political science domain in Poland” oraz omawiała artykuł „The relationship between uncertainty and acceptance of autocracy in the V4 region” autorstwa Soma Mácsai (Corvinus University of Budapest, Doctoral School of International Relations and Political Science Political Science Doctoral Program).