Instytut Nauk Politycznych

Nasi pracownicy na spotkaniu TRUEDEM w Lüneburgu

19.02.2024 - 13:28 aktualizacja 03.04.2024 - 23:32
Redakcja: maciejmarmola

Nasi pracownicy dr. hab. Agnieszka Turska-Kawa, prof. UŚ, dr Kornelia Batko, prof. UŚ oraz dr Dawid Tatarczyk, prof. UŚ wzięli udział w corocznym spotkaniu konsorcjum TRUEDEM: Trust in European Democracies, które odbyło się 16 lutego 2024 roku na Leuphana University w niemieckim Lüneburgu.

W trakcie spotkania zaprezentowano pierwsze wnioski z prowadzonego projektu „​Cross-country comparative comprehensive investigation of public​ ​perceptions of trust and trustworthiness (2023-2025)”, a wśród przemawiających znaleźli się m.in. prof. Pippa Norris (Harvard University), prof. Christian Welzel (Leuphana University), prof. Domenico Maddaloni (University of Salerno) i prof. Sokratis Koniordos (University of Peloponnese).

Więcej szczegółów o projekcie na stronie TRUEDEM.

Fotorelacja z wydarzenia dostępna na profilu projektu.