Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
Instytut Nauk Politycznych
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Centrum Edukacji, Promocji i Implementacji Technologii Blockchain w Przestrzeni Publicznej

Kierownik: dr hab. Waldemar Wojtasik, prof. UŚ

Prof. dr hab. Waldemar Wojtasik z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach uzyskał grant Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Nauka dla Społeczeństwa” na realizację projektu „Centrum Edukacji, Promocji i Implementacji Technologii Blockchain w Przestrzeni Publicznej”

Łączna kwota dofinansowania wynosi 962 550 zł.

Celem przedstawianego projektu jest stworzenie narzędzi  wspomagających implementację technologii blockchain dla podmiotów działających w sferze publicznej, a szczególnie realizujących zadania z zakresu polityk publicznych w Polsce. Jego najważniejszym działaniem będzie powstanie Centrum Edukacji i Promocji Technologii Blockchain w Politykach Publicznych. Będzie to narzędzie służące kreacji, gromadzeniu i udostępnianiu informacji orz wprowadzania technologii do konkretnych obszarów oddziaływania polityk publicznych.

Przedmiotem programu „Nauka dla Społeczeństwa” jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w realizacji projektów mających na celu budowanie współpracy między podmiotami działającymi w obszarze nauki a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej.

Więcej informacji o przyznanych grantach, a także szczegółach programu można uzyskać na stronie internetowej konkursu. (https://programy.nauka.gov.pl/nauka-dla-spoleczenstwa/)

return to top