Instytut Nauk Politycznych

Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Wyzwania Europy Środkowej i Wschodniej vol. 3: Konflikty i Migracje”

W ostatnich miesiącach byliśmy świadkami kryzysu migracyjnego na granicy polsko – białoruskiej. Kilka lat temu kryzys migracyjny dotknął również Europę Zachodnią – same Niemcy przyjęły wówczas co najmniej 800 tysięcy uchodźców z związku z wojną w Syrii. Również trwająca od lutego wojna w Ukrainie spowodowała, że obecnie w Polsce przebywa około 2 milionów uchodźców ukraińskich.

W związku z trwającym za naszą wschodnią granicą konfliktem zbrojnym oraz nasilającymi się problemami migracyjnymi, organizatorzy konferencji pragną pochylić się nad problemem migracji oraz konfliktów w kontekście zarówno społecznym jak i historycznym, ekonomicznym i prawnym. Zapraszamy do udziału w konferencji wszystkich zainteresowanych studentów oraz naukowców.

Termin: 13-14.09.2022

Opłata konferencyjna:

• uczestnicy stacjonarni – 50 zł
  • uczestnicy online – 10 zł

Zapewniamy certyfikat uczestnictwa w konferencji dostarczony pocztą na adres uczestnika oraz stanowisko kawowe ze słonymi i słodkimi przekąskami.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz online.

Zgłoszenia konferencyjne prosimy przesłać do 15 sierpnia 2022 na adres mailowy  . Zgłoszenie powinno zawierać:

• imię, nazwisko, stopień naukowy, afiliację,
  • adres korespondencyjny,
  • abstrakt – max 500 znaków,
  • tytuł referatu,
  • potwierdzenie dokonania wpłaty.

Organizatorzy:

Doktoranckie Koło Nauk o Polityce Uniwersytetu Śląskiego