kandydat

Tomasz Peszka – ambasador kierunku studiów

12.10.2022 - 16:24 aktualizacja 27.10.2022 - 08:15
Redakcja: OO

Poznaj ambasadorki i ambasadorów #NaszUniwersytet!

Tomasz Peszka

ambasador kierunku:

Szczególnie zainteresowany hydrologią. Wyróżniony na stażu w firmie geodezyjnej. Sympatyk sportów drużynowych oraz indywidualnych i żeglarstwa. Meloman.

Tomasz Peszka – zdjęcie portretowe
Fot. Małgorzata Dymowska, mat. Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

Sympatyk sportów drużynowych oraz indywidualnych: pływania, siatkówki, tenisa ziemnego i stołowego. Aktualnie jeden z trenerów tyskiej drużyny ultimate frisbee Tychy Claws.

Aspirujący na jachtowego sternika morskiego żeglarz, praktykujący swoją pasję od dwudziestu lat. Zwiedził Pojezierze Mazurskie wzdłuż i wszerz, odwiedził wiele bałtyckich portów, również te na Bornholmie. Spełniający się student III roku sosnowieckiego Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ, szczególnie zainteresowany hydrologią. Wyróżniony na stażu w firmie geodezyjnej.

Meloman. Muzyka jest dla niego czymś więcej niż tylko poukładanymi w akordy dźwiękami. Słuchanie muzyki stanowi dla niego głębsze przeżycie duchowe, które leczy nie tylko psychikę, lecz także ciało. Często odwiedza różnego rodzaju festiwale muzyczne, na których szuka inspiracji. Gra na wielu instrumentach – perkusyjnych, strunowych i klawiszowych; kilka zbudował sam. Brał udział w kilku projektach muzycznych, próbował swoich sił w gatunkach: deathcore, blues, rock, jazz.

Wiele twarzy Uniwersytetu Śląskiego

Poznaj inne ambasadorki i innych ambasadorów #NaszUniwersytet!