Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
search
student
Logo Europejskie Miasto Nauki Katowice 2024

Aplikacje mobilne „Dostępny UŚ”, „Mobilny USOS UŚ”, „Europejskie Miasto Nauki” oraz „CINiBA Katowice – mPROLIB”!

Z myślą o tym, by ułatwić każdej osobie studiującej codzienne poruszanie się po kampusach, sprawdzanie najważniejszych informacji i załatwianie najistotniejszych spraw, a także umożliwić łatwy dostęp do bogatego programu Europejskiego Miasta Nauki, oddajemy w Wasze ręce aplikacje „Dostępny UŚ”, „Mobilny USOS UŚ”, Europejskie Miasto Nauki” oraz „CINiBA Katowice – mPROLIB”.

Aplikacja mobilna „Dostępny UŚ”

Dostępny UŚ to innowacyjne narzędzie, które sprawi, że Twoje codzienne poruszanie się po kampusach Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Sosnowcu, Chorzowie i Cieszynie będzie łatwiejsze i efektywniejsze. Poprzez system wewnętrznej nawigacji aplikacja nie tylko umożliwia szybkie odnajdywanie ważnych miejsc w budynkach, ale także oferuje dodatkowe funkcje, aby umożliwić Ci bezpieczne i sprawne przemieszczanie się po terenie uczelni oraz komunikację w obrębie społeczności akademickiej.

Główne funkcje:Grafika promujaca aplikacje Dostepny US

  1. Nawigacja Wewnątrz Budynków
    Z łatwością znajduj sale wykładowe, pracownie, biblioteki i inne kluczowe punkty w obrębie kampusu. Dzięki intuicyjnemu systemowi map wewnętrznych będziesz mogła/mógł szybko dostosować trasę do swoich bieżących potrzeb.
  2. Panic Button
    Z myślą o Twoim bezpieczeństwie Dostępny UŚ zawiera funkcję Panic Button. W przypadku nagłej sytuacji lub zagrożenia wystarczy jedno kliknięcie, aby aplikacja automatycznie wysłała powiadomienie z Twoją lokalizacją do odpowiednich służb.
  3. Przywołanie Asysty
    Potrzebujesz pomocy lub informacji? Dzięki funkcji Przywołania Asysty osoby znajdujące się w pobliżu, również korzystające z aplikacji dowiedzą się, że ktoś potrzebuje asysty. Dzięki systemowi nawigacji wewnętrznej będą mogły Cię zlokalizować i udzielić Ci wsparcia.
  4. UŚterka – Zgłaszanie Usterki
    Zauważyłaś(-eś) usterkę w budynku uczelni albo coś, co wymaga ulepszenia? Chcesz zostawić informację, że coś Ci się podoba, a może masz pomysł na usprawnienie przestrzeni kampusu? Dzięki funkcji UŚterka możesz łatwo zgłosić problem związany z infrastrukturą i mieć realny wpływ na swoje otoczenie.
  5. Komunikaty i Ogłoszenia
    Bądź na bieżąco z najnowszymi informacjami dotyczącymi życia na kampusie. Otrzymuj komunikaty, dodawaj swoje ogłoszenia i aktywnie działaj w społeczności studenckiej.

Pobierz Dostępny UŚ już dziś i korzystaj z nowoczesnej nawigacji na Uniwersytecie Śląskim!

 

Aplikacja „Mobilny USOS UŚ”

„Mobilny USOS UŚ” to wersja mobilna systemu USOS. Dzięki niej możecie mieć zawsze pod ręką dostęp do swoich ocen i planu zajęć, a także sprawnie i wygodnie złożyć wniosek, sprawdzić stan rozpoczętej sprawy czy uzyskać inne ważne informacje ze swojego wydziału.

Aplikację można bezpłatnie pobrać na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Aplikacja Europejskiego Miasta Nauki

Odkryj nową aplikację Europejskiego Miasta Nauki – stworzona z myślą o uczestnikach wyjątkowych wydarzeń!
Dzięki niej masz łatwy dostęp do wszystkich treści programowych na wyciągnięcie ręki. Sprawdź pełen harmonogram przygotowanych aktywności w prosty sposób przeglądaj różne wydarzenia, i wybieraj te, które Cię najbardziej interesują.
Aplikacja działa w trzech językach (PL.ENG, UKR), co ułatwia korzystanie.
Możesz ją pobrać na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Zainstaluj aplikację i miej program Europejskiego Miasta Nauki zawsze pod ręką!

Aplikacja „CINiBA Katowice – mPROLIB”

„CINiBA Katowice – mPROLIB” gwarantuje szybki dostęp do katalogu Integro oraz pozwala zarządzać swoim kontem czytelniczym. Umożliwia obsługę podstawowych funkcji katalogu Integro, w tym:

  • przeglądanie katalogu,
  • zamawianie i rezerwowanie materiałów bibliotecznych,
  • czytanie zasobów bibliotecznych dostępnych online,
  • sprawdzanie stanu konta i zarządzanie nim,
  • prolongatę / zmianę terminu zwrotu.

Nie umożliwia z kolei rezerwacji kabin pracy indywidualnej, zamawiania kopii oraz sprawdzania numeru regału w wolnym dostępie.

Do aplikacji loguje się przy użyciu danych z konta czytelnika.

Aplikację można bezpłatnie pobrać ze sklepu Google Play.

Plakat informacyjny - telefon, na którym wyświetlone są zasoby biblioteczne, wokół niego dymki z informacjami.


Aplikacja „Dostępny UŚ” została zrealizowana w ramach projektu „DUO – Uniwersytet Śląski uczelnią dostępną, uniwersalną i otwartą” ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie: 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych – ZADANIE 5: Wprowadzenie technologii wspierających zwiększających samodzielność studentów – Zbudowanie i wdrożenie mobilnej aplikacji pomocowej. Nr umowy o dofinansowanie: POWR.03.05.00-00-A031/19-00.

return to top