Bieg Wirtualny w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024 „Biegnę po zdrowie”

21.03.2024 - 12:41 aktualizacja 21.03.2024 - 12:46
Redakcja: nk
kobieta biegnąca przez park

Zapraszamy wszystkie biegaczki i wszystkich biegaczy oraz amatorki i amatorów akcji związanych ze zdrowiem do udziału w biegu organizowanym w ramach Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024.

Hasło przewodnie brzmi: „Biegnę po zdrowie – w myśl 7 zasad, jak żyć aby nie dać się wirusom!”. Celem wydarzenia jest m.in. promowanie aktywności fizycznej, zdrowego odżywiania oraz szeroko rozumianej profilaktyki.

Bieg odbędzie się w dniach 8–14 kwietnia w formie wirtualnej. Każdy biegnie, spaceruje lub idzie z kijkami tam, gdzie może, na wybranym przez siebie dystansie 3, 7 lub 10 km.

Aby otrzymać unikalny, pamiątkowy medal, należy wpłacić wpisowe w wysokości 55 zł na konto Fundacji „Oko w Oko z Rakiem” oraz przesłać swoje dane do wysyłki na adres mailowy: fundacja@okowokozrakiem. Część zebranych środków z opłat za wpisowe zostanie przeznaczona na działalność profilaktyczną Fundacji.

Organizatorami wydarzenia są Katedra i Zakład Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Fundacja „Oko w Oko z Rakiem”.

różowy plakat informacyjny ze zdjęciem biegacza i kodem QR