Przejdź do treści

Uniwersytet Śląski w Katowicach

  • Polski
  • English
student

Uniwersytet Młodzieży

Paulina Błaszczyk

Paulina Błaszczyk reprezentowała szkołę w szkolnych etapach olimpiad z historii, matematyki
i angielskiego, zakwalifikowała się do etapu rejonowego olimpiady z angielskiego i brała udział
w międzynarodowym konkursie Fox i Olimpus z tego przedmiotu. Brała udział w licznych konkursach plastycznych. Zdobyła nagrodę wyróżnienia w pikniku malarskim ,,Sielskie Klimaty’’ i nagrodę drugiego miejsca w konkursie ,,Śląski festiwal z martwą naturą’’. Zdobyła piąte miejsce miejskim konkursie matematycznym, reprezentowała szkołę w międzynarodowym konkursie Kangur matematyczny i Olimpus w zakresie przedmiotu matematyka, zdobyła pierwsze miejsce w powiecie (8 w województwie) w Matematycznych Mistrzostwach Polski Dzieci i Młodzieży. Jest uczestnikiem Szkolnego Programu Wspierania Uczniów Szczególnie Uzdolnionych z przedmiotu matematyka.

Agnieszka Grobelczyk

Agnieszka Grobelczyk pełni funkcję Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego – samodzielnie zorganizowała wiele szkolnych imprez, m.in. I Międzyklasowy Konkurs Mikołajkowy, szkolne mikołajki, Bal Zimowy, dyskotekę szkolną oraz Dzień Kobiet. Jest finalistką Konkursu Przedmiotowego z Biologii. Została laureatką Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego i Mix-u Humanistycznego oraz finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego. Zajęła IV miejsce w konkursie matematycznym „Strzał w XLO” w Bytomiu. Od maja 2012 jest wolontariuszką w Ośrodku Święta Elżbieta – Domu Pomocy Społecznej dla osób w podeszłym wieku w Rudzie Śląskiej. Jako wolontariuszka systematycznie bierze również udział w akcji WOŚP. Poza tym, od trzech lat bierze czynny udział w Wymianie Polsko-Niemieckiej. Ma wiele zainteresowań, m.in. fotografię – ostatnio zajęła III miejsce w szkolnym konkursie fotograficznym.

Paweł Pokorski

Paweł Pokorski uczestniczył w zajęciach Uniwersytetu Śląskiego Dzieci w grupie Młodych Naukowców, a obecnie uczestniczy w zajęciach Uniwersytetu Śląskiego Młodzieży na wydziale Teorii i Doświadczeń. Uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii dla Uczniów Gimnazjów. Zajął II miejsce w wojewódzkim etapie Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia zorganizowanej przez PCK, w ramach której zaaranżował w swojej szkole prozdrowotną akcję „WYBIERAM ZDROWIE!”. Zdobył I miejsce w szkolnym konkursie recytatorskim w języku angielskim „Poezja jest w nas”. W szkole podstawowej trenował koszykówkę, zdobył tytuł arcymistrza ortografii w miejskim konkursie „Mali mistrzowie ortografii”. Jego ulubione sporty to tenis ziemny, tenis stołowy i siatkówka, a wśród zainteresowań wymienia nauki przyrodnicze, opiekę nad pupilem – koszatniczką o imieniu Tosiek oraz słuchanie muzyki i podróże.

Adam Niklewski

Adam Niklewski ma 13 lat i mieszka w Zabrzu, gdzie uczęszcza do I Klasy Gimnazjum Zespołu Szkół Katolickich. Jako członek samorządu, bierze aktywny udział w życiu klasy, zaś za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymuje stypendium naukowe dyrektora szkoły. Jako, że oboje rodzice są lekarzami, Adam interesuje się naukami przyrodniczymi. Jego hobby to wycieczki górskie, jazda na rowerze oraz gra na gitarze klasycznej.
return to top